Jarný trh

Teplejšie dni sú skutočnosťou, slnko zapadá neskôr a podmienky prajú úrode pestovateľov. Preto sa na jarnom trhu môžete tešiť na poctivú ponuku zeleniny, ovocia, kvetín, byliniek, ale aj mäsa, syrov a iných produktov za sprievodu kultúrneho programu.

Jarný Trh sa uskutoční v sobotu 6. apríla 2024 od 8:00, ako pokračovanie tradície sobotných trhov na žilinskej tržnici. 

 

 

5 dôvodov prečo navštíviť tržnicu

1. Kvalitná ponuka potravín: Na sobotnom trhu na mestskej tržnici nájdete široký výber čerstvých, sezónnych potravín priamo od farmárov a producentov. Ochutnáte čerstvé ovocie, zeleninu, mäso, syry a ďalšie produkty s výbornou chuťou a vyššou kvalitou, než je možné nájsť v bežných obchodoch.

2. Lokálni predajcovia: Na trhu spoznáte množstvo lokálnych predajcov, ktorí ponúkajú svoje výrobky priamo z miestnej komunity. Podporovaním týchto predajcov pomáhate miestnej ekonomike a zároveň získavate prístup k unikátnym produktom a remeselným výrobkom.

3. Poctivé výrobky a jedlo: Mnohí predajcovia na trhu sa snažia dodržiavať etické a ekologické normy pri výrobe svojich produktov. Môžete sa tešiť na poctivé výrobky bez zbytočných prídavných látok, umelých farbív a konzervačných látok, to zaručuje vyššiu kvalitu a lepšiu chuť. Príďte sa presvedčiť a ochutnať fresh jedlo vďaka našej spolupráci so Žilinským street food parkom.

4. Komunitný potenciál: Trhy na mestskej tržnici často slúžia ako miesto stretávania a spoločenských udalostí pre miestnych obyvateľov.  Na tržnici sa môžete stretnúť so svojimi známymi, komunikovať s predajcami a zároveň spoznať nových ľudí.

5. Povolebný relax: Po náročnom hlasovaní je skvelý nápad zrelaxovať sa pri prechádzke mestom a nakúpiť si chutné výrobky na víkendový obed. Takýto kombinovaný zážitok poskytuje nielen možnosť nakupovania, ale aj príjemné strávenie voľného času. 🙂

Predávajte na tržnici aj Vy! 

Tržnica je otvorená spolupráci s trhovníkmi, farmármi, podnikateľmi, predajcami alebo remeselníkmi s poctivým prístupom k práci a zaujímavým sortimentom, ktorý vytvorí pestrú a kvalitnú ponuku na trhu.

Ak máte záujem o spoluprácu alebo predaj na Tržnici, kontaktuje nás telefonicky na čísle +421 948 458 168, mailom na info@trznicazilina.sk alebo vyplňte registračný formulár.