Komunitná tržnica

Sobotné trhy na Tržnici neponúkajú len miesto na nákup čerstvých potravín a výrobkov, ale aj možnosť prepojenia s miestnymi komunitami a organizáciami. Spájanie tržnice s miestnymi obyvateľmi a organizáciami môže prinášať množstvo výhod pre celé mesto.

Jednou z hlavných výhod je podpora miestnej ekonomiky. Keď obchodníci a remeselníci predávajú svoje výrobky na trhoch, peniaze zostávajú v miestnej komunite. To pomáha posilniť miestne podnikanie a podporuje trvalo udržateľný rozvoj. Okrem toho spájanie trhov s miestnymi komunitami poskytuje príležitosť na zachovanie a prenos tradičných znalostí a zručností. Starší ľudia môžu mladším generáciám odovzdávať svoje znalosti o pestovaní plodín, výrobe tradičných výrobkov a zachovávaní miestnych tradícií.

Spolupráca Tržnice s miestnymi organizáciami tiež umožňuje organizovanie rôznych podujatí a aktivít, ako sú workshopy, koncerty, divadelné predstavenia alebo prednášky o tradičných technikách výroby. Presvedčte sa o tom už 20. apríla na sobotnom hradnom trhu a zistite viac o všetkých šiestich hradoch z okolia Žiliny.

 

Vystúpenie folklórneho súboru Cipovička na Tržnici.

Spolupráca sa vypláca

Našim cieľom je budovať a prepájať komunitu trhovníkov, farmárov, spokojných zákazníkov a kreatívcov pod jednou strechou, na Tržnici. Aj preto budujeme a prehlbujeme partnerstvá, ktoré nás posúvajú k cieľu. Spolupráce medzi tržnicou a kultúrnymi inštitúciami, spolkami a umelcami prináša množstvo pozitív pre miestne komunity. Táto symbióza vytvára živé a pulzujúce centrum kultúry a umenia v meste, kde miestni umelci môžu predvádzať svoje diela a spoločne s obyvateľmi oslavovať kreativitu.

Tržnica môže byť viac, ako len miestom nákupu. Môže byť miestom stretávania, vzdelávania a rozmanitých kultúrnych zážitkov. Spolupráca podporuje miestnych umelcov a podnikateľov, ktorí môžu využiť tržnicu ako platformu na predstavenie svojich produktov a nápadov. Okrem toho takáto spolupráca posilňuje spoločenské väzby a buduje jednotu v meste, vytvárajúc tržnicu, kde sa stretávajú ľudia rôznych záujmov, kultúr a osudov. 

Ako chutí spolupráca?

Zistite to na sobotnom trhu! Súčasťou tržnice počas sobotných podujatí je aj Street Food Corner, ktorý organizujú naši partneri zo Žilinského street food parku. Vďaka tejto spolupráci nájdete na tržnici pestrú a čerstvú ponuku poctivého jedla. Na Hradnom trhu sa môžete tešiť na výber jedál od food truckov Foodstock a Zlatý Langoš. Čerstvé jedlo má svoje nezameniteľné miesto na mestských tržniciach už od dávnych čias. Táto tradícia sa zakladá na jednoduchej, no nepopierateľnej pravde, že jedlo a trh sú dokonalou kombináciou.

Pridajte sa k nám a zažite sobotný trh plný zábavy, vzdelania a kvalitných produktov! 

 

Ak máte záujem o spoluprácu alebo predaj na Tržnici, kontaktuje nás telefonicky na čísle +421 948 458 168, mailom na info@trznicazilina.sk alebo vyplňte registračný formulár.