Úspešný štart

Tržnica sa po úspešnom teste v adventnom období sústredí na plnú prevádzku počas jari a leta. Desiatky predajcov sa v decembri presunuli z pôvodných starých predajných stolov do priestorov novej mestskej tržnice a Žilinčania tak mohli znova nájsť domáce výrobky a lokálnych predajcov s pestrým sortimentom pod jednou strechou.

Pokračujeme 

Na Tržnicu Žilina sa už čoskoro vráti život. Priestor ožije novými predajcami, čerstvými výrobkami a príbehmi, ktoré na tržnici vzniknú. Ambíciou totiž nie je len prevádzkovať priestory na kúpu a predaj, ale vytvárať komunitné miesto, ktoré vráti do centra Žiliny tradíciu trhového remesla. Poctiví predajcovia, spokojní občania a nadšení kreatívci či mladí ľudia s nápadmi sa budú môcť na novom mieste realizovať. Aj preto máme na jarnú sezónu pripravených niekoľko podujatí a zaujímavých aktivít priamo na tržnici a v jej okolí.

Predávajte na tržnici 

Začiatok trhovej sezóny je naplánovaný na prelom marca a apríla 2024. Záujem o predajné miesta je síce veľký, ale niekoľko predajných buniek je ešte stále k dispozícií a čaká na svojich predajcov. Tržnica je otvorená spolupráci s trhovníkmi, farmármi, podnikateľmi, predajcami alebo remeselníkmi s poctivým prístupom k práci a zaujímavým sortimentom, ktorý vytvorí pestrú a kvalitnú ponuku na trhu.

Ambícia fungovať, ako moderná mestská komunitná inštitúcia musí existovať aj v praxi, a preto je Tržnica otvorená aj ako priestor na prenájom a organizáciu vlastných trhov, búrz, farmárskych trhov, food festivalov, kultúrnych podujatí alebo umeleckých, komunitných a vzdelávacích aktivít vo verejnom priestore.

Ak máte záujem o spoluprácu alebo predaj na Tržnici, kontaktuje nás telefonicky na čísle +421 903 643 918, mailom na info@trznicazilina.sk alebo vyplňte registračný formulár.