Vítame jar na Tržnici

Žilinská Tržnica ožíva a pripravuje sa na svoju prvú jarnú sezónu. Otvorenie sezóny bude sprevádzať niekoľko podujatí. Veľkonočný trh s pestrou ponukou kvalitného sortimentu a kultúrny program, ktorý spríjemní doobedné nakupovanie, bude prvou jarnou akciou na tržnici.

Veľkonočný trh sa uskutoční aj v spolupráci s Malým veľkonočným trhom v Novej Synagóge Žilina v sobotu 16. marca 2024. 

S blížiacim sa sviatkom Veľkej Noci, sa tržnica sa pripravuje na jedinečnú udalosť, ktorá prepojí trh, komunitu a tradície. Tešíme sa, že vás môžeme pozvať na Veľkonočný trh, na ktorom od ôsmej hodiny rannej nájdete okrem poctivých potravín, remeselných výrobkov, dekorácií aj čerstvé jedlo, kultúrny program a tvorivé dielne. 

 

Spolok slovenských žien Živena bude súčasťou Tržnice.

Upleťte si vlastný korbáč

Viete si upliesť vlastný veľkonočný korbáč alebo ozdobiť kraslicu? Tradície a remeslo sú základným pilierom dobrého trhu, a preto na ne nezabúdame a podporujeme ich. Vďaka cennej návšteve od Spolku slovenských žien Živena sa budete môcť naučiť, ako ozdobiť veľkonočné kraslice alebo si vyskúšať pečenie tradičných oblátok. Obľúbený projekt Do Vrecúška bude tiež súčasťou tržnice a okrem pestrého sortimentu na predaj chystá aj workshop pletenia šibákov. Nehanbite sa a naučte sa niečo nové!

V jednote je sila!

Našim cieľom je budovať a prepájať komunitu trhovníkov, farmárov, spokojných zákazníkov a kreatívcov pod jednou strechou, na Tržnici. Aj preto budujeme a prehlbujeme partnerstvá, ktoré nás posúvajú k cieľu a vás posúvajú bližšie k zaujímavým produktom, službám a projektom. Veľkonočný trh na Tržnici prebehne v spolupráci a v tandeme s Malým veľkonočným trhom v Novej Synagóge, kde nájdete pestrý sortiment umeleckých výrobkov, dekorácií, tradičnej tvorby a omnoho viac! Malý veľkonočný trh je od Tržnice vzdialený len 5 minút pešo, a preto bude v sobotu dobrý nápad vziať si väčšiu nákupnú tašku a navštíviť oba trhy.

Predávajte na tržnici 

Veľkonočný trh je prvým podujatím a tradičným sobotným trhom počas jarnej sezóny. Pokračovanie plánujeme na začiatok apríla a radi privítame nových trhovníkov! Tržnica je otvorená spolupráci s trhovníkmi, farmármi, podnikateľmi, predajcami alebo remeselníkmi s poctivým prístupom k práci a zaujímavým sortimentom, ktorý vytvorí pestrú a kvalitnú ponuku na trhu.

Ak máte záujem o spoluprácu alebo predaj na Tržnici, kontaktuje nás telefonicky na čísle +421 903 643 918, mailom na info@trznicazilina.sk alebo vyplňte registračný formulár.